Nejčastější otázky

Zde najdete ty nejčastější otázky spojené se získáváním hypotéky. Pokud nenajdete odpověď ani tady, naváhejte nás kontaktovat.

Kdy mám začít řešit hypotéku?

Nejlépe začnete tím, že se nás hned nezávazně na cokoliv zeptáte přes messenger, email nebo telefon. Banku však nejvíc zajímá Vaše finanční historie tři měsíce dozadu, proto začněte nejpozději tři měsíce před žádostí o hypotéku.

Proč bych měl hypotéku řešit s vámi a ne přímo v bance?

Zaměstnanec banky dostane plat, i když se nebude snažit a Vaši hypotéku zkomplikuje. Navíc Vám může vybrat jen ty produkty, které nabízí jeho banka. My dostaneme zaplaceno, jen když hypotéku dotáhneme do konce, a také se musíme snažit, aby jsme byli dále doporučeni. Proto Vás s námi čeká úplně jiná spolupráce než v bance.

Kolik vaše služby stojí a sepisuje se s vámi nějaká smlouva o spolupráci?

Naše služby jsou zdarma, nás odměňuje banka formou provize z hypotéky. Tuto provizi si banka strhne ze své marže, takže se nemusíte bát, že ji zaplatíte Vy v nějaké skryté formě. Spolupráce je bez smlouvy, pouze na základě domluvy.

Je nějaká věková hranice, kdy už banka nedá hypotéku?

Standardně je hranice 70 let věku, ale některé banky to umí i do věku 75 let. Dokonce se najde i taková, která strop nemá a posuzuje klienta individuálně. Co se týče doby splácení, tak ty jsou běžně do 30 let, ale opět najdeme mezi bankami výjimky, které umí natáhnout hypotéku až na 40 let.

Jako živnostník jsem v daňovém přiznání uplatňoval 60% výdajový paušál, ale teď bych kvůli hypotéce potřeboval vykázat co nejvyšší příjem. Dá se s tím ještě něco dělat?

Ne každá banka hodnotí daňové přiznání stejně. Některé banky dělají to, že vysoký výdajový paušál přepočítají na nižší procento a tím se zvýší příjem zákazníka. Existuje taky banka, která přepočítává příjem na základě obratu živnostníka. Například při dvoumilionovém obratu se můžete dostat na příjem, který se blíží 100 000 Kč měsíčně.

Mohu bance poslat mimořádnou splátku aniž bych platila poplatek?

U hypoték sjednaných po 1.12.2016 máte bez poplatku tyto možnosti:

  • zcela doplatit hypotéku 3 měsíce před koncem fixace úrokové sazby, nebo
  • jednou za rok a to sice měsíc před výročím podpisu úvěrové smlouvy splatit až 25 % ze zůstatku jistiny, nebo
  • doplatit úvěr z důvodu úmrtí, dlouhodobé nemoci nebo invalidity.

Máte dotaz? Napište, ozveme se vám.

Nebo rovnou volejte na číslo +420 608 183 730

Nebo vyplňte anonymní formulář a my vám zpracujeme způsoby financování vaší nemovitosti včetně nabídek hypoték.